| ระดับ | C276 C22 C4 B B3 601 8031 800 800H 800HT 925 926, B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| เกรดเหล็ก | ฮาสเตลลอย B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
| ความอดทน | ±1% |
| โลหะผสมหรือไม่ | เป็นอัลลอยด์ |
| แอปพลิเคชัน | เหล็กเส้นโครงสร้าง |
| ระดับ | Hastelloy B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30, B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| เกรดเหล็ก | ฮาสเตลลอย B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
| ความอดทน | ±5% |
| โลหะผสมหรือไม่ | เป็นอัลลอยด์ |
| แอปพลิเคชัน | เหล็กเส้นโครงสร้าง |
| ระดับ | 600 601 617 625 X-750 800 800H 900 925 926, โลหะผสมฐานนิกเกิล 600 601 617 625 718 X-750 800 800H 900 |
|---|---|
| เกรดเหล็ก | อินโคเนล 100/600/601617/625/690/713/718 |
| ความอดทน | ±1% |
| โลหะผสมหรือไม่ | เป็นอัลลอยด์ |
| แอปพลิเคชัน | เหล็กเส้นโครงสร้าง |
| เกรดเหล็ก | อินโคเนล 600 601 617 625 713 718 x-750 |
|---|---|
| โลหะผสมหรือไม่ | เป็นอัลลอยด์ |
| แอปพลิเคชัน | เหล็กเส้นโครงสร้าง |
| มาตรฐาน | AiSi, ASTM, BS, DIN, GB, JIS, UNS, DIN, ASTM, SAE, ISO, ASME |
| เทคนิค | รีดร้อน |
| ระดับ | 601 625 800 800H 800HT 901 925 926 C276 C22 B B3, B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
|---|---|
| เกรดเหล็ก | นิกเกิล N4 N6 B B2 B3 C C4 C22 C276 X C2000 G30 |
| ความอดทน | ±1% |
| โลหะผสมหรือไม่ | เป็นอัลลอยด์ |
| แอปพลิเคชัน | เหล็กเส้นโครงสร้าง |
| Corrosionresistance | Moderate To High |
|---|---|
| Carboncontent | 0.05% - 2.0% |
| Meltingpoint | 1425 - 1540 °C |
| Heattreatment | Quenching And Tempering |
| Grade | Inconel 600 601 625 800 800ht 800H 901 925 926 718 |
| Visit Our Factory | Welcome |
|---|---|
| Products | Stainless Steel Pipe |
| Manufacture Technology | Cold Drawn/Cold Rolled |
| Steel Grade | 200 300 400 600 Series |
| Material | Stainless Steel |
| Lenght | 1-12m, Or As Requirement |
|---|---|
| Temperature Resistance | Up To 870°C (depending On Grade) |
| Surface | Black, Bright, Polished |
| Products | Stainless Steel Pipe |
| Visit Our Factory | Welcome |
| Temperature Resistance | Up To 870°C (depending On Grade) |
|---|---|
| Surface | Black, Bright, Polished |
| Tensile Strength | 515 MPa (typical For 304 Grade) |
| Products | Stainless Steel Pipe |
| Material | Stainless Steel |
| Tolerance | 0.1mm |
|---|---|
| Edge | Mill / Slit Edge |
| Quality Grade | The Real Thing |
| Thick | 0.02-3mm |
| Shape | Flat.sheet |